Poznaj niecodzienny festiwal

W Poznaniu warto wybrać się na niecodzienny festiwal – Festiwal EtnoKina, który właśnie po raz dwunasty gości w naszym mieście.

Festiwal zaprezentuje szereg filmów, koncertów, spektakli i warsztatów. To świetne okazja, by poznać etniczną twórczość artystów z całego świata. Na wystawach artystycznych będzie można zobaczyć fotograficzne instalacje, obrazy i akwarele związane z lokalnymi tradycjami oraz sztukę prezentującą współczesne spojrzenia na różnorodność kulturową.

Atmosfera imprezy nadaje jej niepowtarzalny charakter. Każdy będzie mógł odkrywać y połączenia między tradycjami rdzennymi plemion i innych religii świata i postrzeganiem przez Europejczyków ich kultury. Wystawcy prezentują ciekawa ofertę produktów naturalnych oraz wyroby lokalnych twórców.

Uczestnicy będą mogli też posłuchać muzyki greckiej czy afrykańskich rytmów i uczestniczyć w koncertach zespołu world-music. Festiwal ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony przerastających nas tradycji oraz ma na celu inspirować do dbałości o beste odizolowanych grup etnicznych, które są czasem niewidoczne dla społeczeństwa.

Festiwal EtnoKina to doskonała okazja do spotkania się z innymi ludźmi i kulturami oraz otworzenia umysłu na nowe pomysły, inspiracje i obserwacje. Wiemy już, że 12 edycja Festiwalu EtnoKina już się rozpoczyna! Przygotuj się więc na wspaniałe chwile sposrod niecodziennych doświadczeń.

Niedawno odbywał się niecodzienny festiwal – Festiwal Światła [Luminale] w Bochum. Tak naprawdę jest to miasto na granicy między NRD i RFN, przekształcone w obecnym kształcie w latach 70. ubiegłego stulecia.

Festiwal Światła odbywa się co roku, a celem jest promocja piękna, techniki i kultury wśród mieszkańców regionu. Co więcej, ten szczególny rodzaj imprezy ma przyciągnąć zarówno młodych ludzi, jak i te bardziej doświadczonych.

Celem festiwalu jest również pokazanie niecodziennego połączenia światła i szczególnego mistycznego klimatu. Oprócz tego organizatorzy chcą stworzyć mikrokosmos wspólnych działań artystycznych i interaktywnych projektów.

Podczas imprezy biorą udział zarówno artyści rzeźbiarz, grafici, architekci światła, iluminatorzy, scenografowie, mistrzowie animacji cyfrowej, jak i inne osoby. Kolejną atrakcją są prelekcje o sztuce oświetlenia oraz prezentacje nowoczesnego sprzętu do strzelania fotografii na stoiskach handlowych.

Jest to idealna okazja dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o estetyce świateł i po olbrzymieniu swojej wiedzy przenieść ją na podobne imprezy w innym miejscu lub na inny temat. Wiadomym jest bowiem, że nastawienie do tworzenia piękna może inspirować innych do realizacji swoich projektów.

Polska rozbrzmiewa coraz intensywniej. Gra muzyka, której nie można dostrzec na co dzień. To muzyka odkrywcza, originlana i zachęcająca do nowego spojrzenia. Zostało to udokumentowane przez Festiwal Niecodzienny, który obchodzi swoje piąte urodziny. To jedyny w swoim rodzaju festiwal muzyczny w Polsce, który gromadzi twórców, którzy wykraczają poza ramy nowoczesnej sceny muzycznej.

Festiwal Niecodzienny promuje prekursorski styl, improwizację i eksperymenty ze szczególnym podkreśleniem transuetniczną, międzykulturową, multigatunkową współpracą. W ciągu pięciu lat od powstania stał się jednym z najbardziej innowacyjnych scen muzycznych w kraju i był inspiracją dla innych projektów muzycznych z regionu. Festiwal zgromadził menadżerów i osoby z branży muzycznej, dziennikarzy i artystów.

To świetna okazja, aby poznać niecodzienny styl i odkryć nowe wartości artystyczne. Nadchodzący Festiwal będzie miał bardzo szeroki program artystyczny, obejmujący neopsychedelic indie rock, modną jazz-folkową fuzję oraz dyskutować o tematach społeczno-politycznych poprzez manifesty i performance. Bilety są już dostepne i bardzo polecam tegorocznemu Festiwalowi Niecoziennemu!

Related Posts